Virové infekce

EliGene® HBV
  • EliGene® HBV
  • EliGene® HBV

EliGene® HBV (RUO)

Účel použití

EliGene® HBV RT nebo EliGene® HBV UNI je určen pro detekci a kvantifikaci DNA viru hepatitidy B. Soupravy nejsou certifikované jako IVD. Jsou určeny pouze pro výzkum.

Princip metody

Diagnostická souprava je založena na principu RealTime PCR. Pro detekci HBV DNA a interní kontroly jsou použity primery a značené sondy (FAM a HEX).

Kompatibilní přístroje

Následující seznam představuje přístroje, na kterých byl testován výše uvedený kit. Pro informace ohledně kompatibility s dalšími přístroji nás prosím kontaktujte.

  • Applied Biosystems: ABI 7000, 7300, 7500FAST
  • IT-IS Life Science: MyGo Pro®
  • Roche: LightCycler® 480, LightCycler® Nano
  • Qiagen: RotorGene 6000 nebo Q

Vzorky a izolace DNA

Klinický materiál: Sérum, plasma

Doporučená izolace DNA

Manuální: Chemagic Viral DNA/RNA Kit (Chemagen-PerkinElmer)
Automatická: Prepito Viral DNA/RNA1k Kit (Chemagen-PerkinElmer)

Obecné informace

Virus hepatitidy B je malý DNA virus, zařazený do čeledi Hepadnaviridae. Do dnešní doby bylo popsáno osm různých genotypů, které jsou označovány písmeny A až H. Nejprve byly popsány čtyři genotypy (A-D), v posledních dvou desetiletích poté byly ještě popsány čtyři další genotypy (E-H). Nedávno se objevila možnost devátého genotypu nazvaného “I” v Severo-západní Číně, Indii, Laosu a Vietnamu, avšak stále je předmětem debaty, zdali se nejedná pouze o rekombinantní variantu genotypu C. Nedávno byl u japonského pacienta objeven možný desátý genotyp, nazývaný prozatím jako genotyp “J“.
Hlavním zdrojem nákazy je krev a sekrety (mateřské mléko, sliny, sperma) infikovaných osob. Virus se v současné době šíří nejvíce pohlavním stykem a kontaminovanými injekčními jehlami mezi osobami závislými na drogách.
Předpokládá se, že až jedna třetina světové populace má sérologický nález svědčící o minulé nebo současné infekci HBV, a že 350 až 400 miliónů lidí je chronicky infekčních, z nichž 78 % žije v Asii, 16 % v Africe, 3 % v Jižní Americe a zbývající 3 % v Evropě, Severní Americe a Oceánii.
HBV infekce má celé spektrum klinických podob od akutní hepatitidy až k nízko-viremické, asymptomatické podobě nebo chronické hepatitidě vedoucí k možné cirhóze a karcinomu jaterních buněk. Obě chronické formy onemocnění jsou zodpovědné za úmrtí přibližně jednoho miliónu osob ročně.

RUO

Položky Kat. č. Balení Cena bez DPH DPH  
RT (RUO) 90037-RT 50 reakcí 17 850.00 Kč / € 687.80 21 % Koupit

Návod k použití EliGene HBV RT

(publikováno 02.09.2021, velikost 1.0 MB)

Může vás ještě zajímat

Rukavice

Běžné vyšetřovací rukavice

Sterilní rukavice

Speciální rukavice (chemo)