Respirační infekce

EliGene® Influenza A/B/Pandemic
  • EliGene® Influenza A/B/Pandemic
  • EliGene® Influenza A/B/Pandemic

EliGene® Influenza A/B/pandemic LC

Účel použití

EliGene® Influenza A/B/pandemic LC kit je určen pro detekci RNA chřipkových virů A a B spolu s pandemickým podtypem A/H1N1.

Princip metody

Diagnostická souprava je založena na reverzní transkripci s qPCR v jedné zkumavce. V tomto kitu jsou pro detekci influenzy A, B, A/H1N1 a interní kontroly použity primery a fluorescenčně značené sondy (FAM, HEX a Cy5).

Obecný úvod

Chřipka je infekční onemocnění ptáků a savců způsobené RNA viry z čeledi Orthomyxoviridae, chřipkovými viry. Nejčastějšími příznaky jsou zimnice, horečka, rýma, bolest v krku, bolesti svalů, bolesti hlavy, kašel, slabost. Přibližně 33 % lidí, kteří onemocní chřipkou, jsou asymptomatičtí. Chřipka může občas vést k zápalu plic, a to buď přímo virovou pneumonií, nebo sekundárním bakteriálním zápalem plic. Chřipka se obvykle přenáší vzduchem prostřednictvím kašle nebo kýcháním, kdy vznikající aerosoly obsahují virus. Chřipka může být také přenášena přímým kontaktem s ptačím trusem, nosním sekretem nebo prostřednictvím kontaktu s kontaminovanými povrchy. Virus chřipky může být inaktivován slunečním zářením a dezinfekčními prostředky. Často se objevují nové kmeny viru chřipky vzniklé buď přenosem existujícího viru chřipky z jiného živočišného druhu na člověka, nebo pokud existující lidský kmen získá nové geny z viru infikujícího ptáky nebo prasata. Ptačí kmen nazývaný H5N1 vyvolal znepokojení z nové pandemie chřipky poté, co se objevil v Asii v devadesátých letech minulého století. Nerozvinul se však do podoby, která se snadno přenáší mezi lidmi. V dubnu 2009 se objevil nový kmen chřipky, který kombinoval geny z lidské, prasečí a ptačí chřipky. Zpočátku byl označován jako tzv. "prasečí chřipka" a je také známý jako chřipka A/H1N1. Chřipka B téměř výhradně infikuje lidi a je méně častá než chřipka A. Tento typ chřipky mutuje 2-3 krát pomaleji než typ A.

Odběr vzorku, zpracování a uchovávání

Mozkomíšní mok, séru, plasma, stěry

Manuální:

  • EliGene® Viral RNA/DNA FAST Isolation Kit (Elisabeth Pharmacon) - Nejrychlejší (15 minut) protokol pro izolaci nukleových kyselin z bukálních stěrů
  • Chemagic Viral DNA/RNA Kit (Chemagen-PerkinElmer)
  • QIAamp DSP Virus Spin Kit (Qiagen)


Automatická:

CE IVD

Kat. č. Balení Cena bez DPH DPH  
90058-LC 50 reakcí na vyžádání 21 %

Influenza Adv_Notice_042020CZ

(publikováno 09.11.2020, velikost 343.7 kB)

MSDS EliGene Influenza A/B/pandemic LC Enzyme Mix CZ

(publikováno 09.11.2020, velikost 231.3 kB)

MSDS EliGene Influenza A/B/pandemic LC InfA/H1N1 LC Mix CZ

(publikováno 25.07.2018, velikost 547.3 kB)

MSDS EliGene Influenza A/B/pandemic LC InfB LC Mix CZ

(publikováno 25.07.2018, velikost 546.9 kB)

MSDS EliGene Influenza A/B/pandemic PC DNA Influenza CZ

(publikováno 09.11.2020, velikost 232.1 kB)

MSDS IC RNA CZ

(publikováno 09.11.2020, velikost 230.2 kB)

Návod k použití EliGene Influenza A/B/pandemic LC

(publikováno 09.11.2020, velikost 543.4 kB)

Může vás ještě zajímat

Rukavice

Běžné vyšetřovací rukavice

Sterilní rukavice

Speciální rukavice (chemo)